FSFV

Obavještenje o instituciji studentskog ombudsmana

05.02.2015. 11:03

Studenti FSNK na Dolomitima u Italiji na praktičnoj nastavi skijanja

U San Martino di Castrozza boraviće 70 studenata i 8 profesora iz Nikšića

Studenti i nastavnici sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, Univerziteta Crne Gore će vrijeme od 3. do 12. januara 2015. godine provesti na praktičnoj nastavi skijanju u Italiji na čuvenim Dolomitima.

- Želja nam je da naši studenti obiđu što više skijaških centara po svijetu. Tu pored praktične nastave skijanja uče i kako se organizuje rad u svjetskim skijaškim centrima, kaže prof. dr Rašid Hadžić, prodekan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje i rukovodilac nastave skijanja, i nastavlja: svakodnevno će se održati po 6 časova praktične nastave, a posljednjeg dana pred odlazak 12. januara i polaganje praktičnog dijela ispita.

Prof. Hadžić ističe: Nikšićki studenti praktičnu nastavu skijanja obavljaju na Vučju, Žabljaku i u Kolašinu, ali svake godine po sedam dana provedemo u nekom skijaškom centru van Crne Gore, a u posljednjih godina u više navrata to smo činili na Banskom u Bugarskoj, olimpijskoj planini Jahorini u BiH i na Kopaoniku u Srbiji.

Ukupno 70 studenata, od čega 42 studenta druge godine studijskog programa fizička kultura savladavaće predmet - Osnovi skijanja u četiri grupe sa nastavnicima: dr Aldijanom Muratović , mr Danilom Bojanićem, mr Aleksandrom Vujovićem i profesoricom Marijom Bubanjom, dok će 28 studenata treće godine u tri grupe izvoditi nastavu iz predmeta: Skijanje – tehnika i metodika kod nastavnika: prof. dr Rašida Hadžića, prof. dr Georgija Georgieva i doc dr Jovice Petkovića. U ekspediciji će biti i prof. dr Duško Bjelica koji će uspostaviti saradnju sa centrom San Martino di Castrozza, a nakon završetka praktične nastave na Dolomitima ekspedicija iz Nikšića će imati i studijsku posjetu Veneciji, kaže dekan fakulteta prof. dr Dobrislav Vujović.

Studenti druge godine Fakulteta za sport i fizicko vaspitanje iz Niksica koji pohadjaju prakticnu nastavu iz predmeta : Osnovi skijanja su: Maraš Saša, Raičević Ivan, Radović Miljan, Nedić Sanjua, Kočanović Radosava, Kadić Dino, Beganović Hajrudin,, Boljevgić Vukašin, Otović Elvir, Popović Davor, Brnović Vladan, Čović Momčilo, Vuković N. Ivan, Đurković Balša, Turković Miroslav, Vuković G. Ivan, Škatarić MiodragDedić Radoš, Vujačić Goran, Čađenović Lazar, Bogojević Luka, Perunović Nikola, Belada Nikola, Bajović Srdjan, Vujović Miloš, Đuričić Lidija, Zorić Dusan, Cicmil Luka, Maslovarić Miloš, Popović Božidar, Peković Milovan, Baćović Dragan, Radulovic Nikola, Radulovic Nemanja, Uskoković Filip, Lončar Nikola, Stanišić Marko, Pavićević Nikola, Rakočević Andrija.

Studenti trece godine Fakulteta za sport i fizicko vaspitanje iz Niksica koji pohadjaju prakticnu nastavu iz predmeta : Skijanje’tehnika i metodika : Marković Bojanja, Katić Jelena, Svrkota Miloš, Marstjepović Anastazija, Kustudić Ilija, Taušan Goran, Šofranac Jelena, Radović Dragoslav, Knežević Marko, Stupar Dušan, Šćekić Nikola, Đukanović Božidar, Radoman Miloš, Mandić Jovana, Marušić Marko, Kavarić Marijan, Vukčević G. Marko, Vukadinović Vukašin, Grbović Milivoje, Novović Jelena, Mikić Miloš, Bojić Vladimir, Pješivac Stefan, Ćirović Radomir, Kovačević Miloš.

Studenti i nastavnici na Dolomitima ("CdM", 1. januar 2015.g.)

Studenti i nastavnici na Dolomitima ("Pogled", 1. januar 2015.g.)

02.01.2015. 20:20

Naučnici iz 28 država prijavili 110 radova

Za kongres Crnogorske sportske akademije u aprilu 2015. u Podgorici

(Klik na sliku za uvećanje)

Strana za prijavu učesnika na zvaničnom sajtu Konferencije

Podgorica: Početkom aprila najveći regionalni naučni skup u sportu ("CdM", 24. decembar 2014.g.)

02.01.2015. 04:10

Ceremonija u Nikšiću na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje

Svečano proglašenje sportiste Crne Gore, 27.12.2014. godine u 12 časova

USNCG: Nikola Gušić sportista godine ("Portal Analitika", 25. decembar 2014.g.)

12.12.2014. 00:37

Prof. dr Dušku Bjelici najveće priznanje Fakulteta sporta u Novom Sadu

Dušku Bjelici uručena zlatna plaketa Fakulteta u Novom Sadu ("CdM", 9. decembar 2014.g.)

Dušku Bjelici najveće priznanje Fakulteta sporta u Novom Sadu ("Vijesti", 6. decembar 2014.g.)

Duško Bjelica dobitnik najvećeg priznanja Fakulteta sporta u Novom Sadu ("CdM", 6. decembar 2014.g.)

Duško Bjelica dobitnik najvećeg priznanja Fakulteta sporta u Novom Sadu ("Portal Analitika", 6. decembar 2014.g.)

06.12.2014. 20:43

Informacioni sistem o istrazivackoj djelatnosti u Crnoj Gori Univerzitet Crne Gore MJSSM MBA2015 Sport Mont

Sadrzaj na ovoj stranici zahtjeva Adobe Flash Player.