FSFV

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje učestvovao u radionici "Trans2Work"

U zgradi Filološkog fakulteta, u utorak, 22.11.2016.godine, održana je radionica "Trans2Work".

Ispred Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su učestvovali:
- doc. dr Aldijana Muratović
- dr Milovan Ljubojević
- mr Rajko Milašinović
- Janko Knežević

Radionica je imala za cilj da prisutnima približi situaciju u kojoj se nalaze osobe sa hendikepom u Crnoj Gori, njihove životne, obrazovne i radne uslove, kao i da pruži šansu prisutnima da iznesu svoja iskustva u radu i eventualne sugestije kako poboljšati radne i obrazovne uslove osoba sa hendikepom.

Više slika možete pogledati u našoj foto galeriji.

25.11.2016. 03:29

Stefan Boljević imenovan za studentskog ombudsmana

Obavještavamo vas da je novoizabrani saziv Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore za studentskog ombudsmana za mandatni period 2016-2018. godine imenovao Stefana Boljevića, studenta povjerenika Elektrotehničkog fakulteta.

Na osnovu Statuta Studentskog parlamenta UCG, dužnost studentskog ombudsmana je primanje pritužbi, zahtjeva i molbi od strane studenata. Takođe, studentski ombudsman savjetuje studente oko njihovih prava i upućuje ih na načine njihove zaštite.

Kancelarija studentskog ombudsmana se nalazi u zgradi Rektorata UCG u Podgorici, a kontakt email je studentombudsman@ac.me.

25.11.2016. 01:27

XIV međunarodna naučna konferencija CSA

Međunarodna naučna konferencija „Transformacioni procesi u sportu – sportska dostignuća“ i 13. godišnji kongres Crnogorske sportske akademije biće organizovani od 30. marta do 2. aprila 2017. godine u Budvi – saopštio je organizacioni odbor Konferencije.

Konferenciju, koja će naredne godine biti održana 14. put, organizuje CSA sa Fakultetom za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore.

Iz organizacionog odbora saopšteno je da su već poznati predavači po pozivu. To su profesor Marko Stojanović sa novosadskog Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, direktorica projekta “Maya” na Univerzitetu Loughborough dr Ines Varela-Silva, koja je trenutno angažovana na brojnim istraživanjima u Velikoj Britaniji, Portugaliji, Meksiku, Gvatemali, Sjedinjenim Američkim Državama, Gani i Nigeriji.

Predavač po pozivu biće i profesor Ali Reza Amani, dekan Fakulteta sportskih nauka na Univerzitetu Shomal u Iranu, kao i profesor Mutlu Turkmen, nastavnik i pomoćnik direktora Škole za fizičko vaspitanje i sport Bartin Univerziteta.

Konferencija „Transformacioni procesi u sportu – sportska dostignuća je u prethodnom periodu podstakla razvoj sportske nauke u Crnoj Gori i omogućila razmjenu znanja i umrežavanje referentnih domaćih i stranih naučnika i istraživača, studenata i nastavnika.

Prošlogodišnja konferencija okupila je u Podgorici oko 130 autora i koautora iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Češke, Mađarske, Indije, Indonezije, Japana, Kosova, Omana, Kine, Katara, Saudijske Arabije, Srbije, Slovenije, Španije, Velike Britanije, Turske i Crne Gore.

Više podataka o Konferenciji i predavačima po pozivu možete naći na linku (http://csakademija.me/conference/invited-speakers.html):

Prominent lecturers at the International Conference on Sport

The upcoming 14th International Scientific Conference “Transformation processes in sport – Sport Performance” and 13th annual Congress of the Montenegrin Sports Academy will be held in Budva, Montenegro, on 30 March to 2 April, 2017 – the Organizing Committee has announced.

The Conference will be organized by the Montenegrin Sports Academy and the Faculty for Sport and Physical Education, University of Montenegro.

The Organizing Committee has already announced the invited speakers. They are professor Marko Stojanović from the Faculty of Sport and Physical Education, University of Novi Sad, dr Ines Varela-Silva director of the “Project Maya” at the Loughborough University, who is currently engaged at several research project in UK, Portugal, Mexico, Guatemala, USA, Ghana i Nigeria.

Invited speakers are also professor Ali Reza Amani, dean of the Faculty of Sport Science at Shomal University in Iran, as well as professor Mutlu Turkmen, lecturer and assistant director of the Bartin University Physical Education and Sport School.

During previous period The International Scientific Conference “Transformation processes in sport – Sport Performance” has enforced development of sport`s science in Montenegro and enabled knowledge sharing and networking between prominent domestic and foreign scientist and researchers, students and professors.

Last year Conference gathered in Podgorica some 130 authors and coauthors from Albania, Bosnia and Herzegovina, Serbia, Croatia, Czech republic, Hungary, India, Indonesia, Japan, Kosovo, Oman, China, Qatar, Saudi Arabia, Slovenia, Spain, Great Britain, Turkey and Montenegro.

More information about the Conference and invited speakers can be found at link: (http://csakademija.me/conference/invited-speakers.html). (Univerzitet Crne Gore)

* * *

O sportskim dostignućima u Budvi (Antena M, 21. oktobar 2016.g.)

Poznata imena na međunarodnoj konferenciji o sportu (Univerzitet Crne Gore, 19. oktobar 2016.g.)

Više informacija

21.10.2016. 11:47

Konkurs za upis studenata na magistarske studije

Konkurs za upis na magistarske studije Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje (Univerzitet Crne Gore, 07. oktobar 2016.g.)

05.10.2016. 16:20

Odluka o broju studenata za upis na doktorske studije

* * *

Na konkursu za doktorske studije 107 mjesta (Univerzitet Crne Gore, 05. oktobar 2016.g.)

05.10.2016. 16:12

Zavrsni radovi, teze i disertacije Montenegrin Sports Academy - Crnogorska Sportska Akademija Informacioni sistem o istrazivackoj djelatnosti u Crnoj Gori Univerzitet Crne Gore MJSSM MBA2015 Sport Mont

Sadrzaj na ovoj stranici zahtjeva Adobe Flash Player.